ماژول VDI

قفل شده
majid-co80
پست: 1
تاریخ عضویت: پنج شنبه دسامبر 13, 2018 10:45 am

ماژول VDI

پست توسط majid-co80 » پنج شنبه اکتبر 31, 2019 12:24 pm

سلام قابلیت های کنسول مدیریتی ورژن 1.13.335.3008 را عنوان کنید و با توجه به اضافه نمودن برخی ماژول ها از جمله vdi لطفا اعلام نمایید کاربردی میباشد یا خیر. اگر کاربردی نحوه بهره برداری ان چکونه است.

saman
ناظم انجمن
پست: 2090
تاریخ عضویت: چهار شنبه آگوست 28, 2013 10:53 pm

Re: ضد باجگیر

پست توسط saman » یک شنبه نوامبر 03, 2019 12:21 pm

majid-co80 نوشته شده:
پنج شنبه اکتبر 31, 2019 12:24 pm
سلام قابلیت های کنسول مدیریتی ورژن 1.13.335.3008 را عنوان کنید و با توجه به اضافه نمودن برخی ماژول ها از جمله vdi لطفا اعلام نمایید کاربردی میباشد یا خیر. اگر کاربردی نحوه بهره برداری ان چکونه است.
سلام.
الان نسخه 3152 کنسول مدیریتی هم ارایه دادن
همه تغییرات نسخه ها هم تو پیام رسان ها میذارن>>
https://padvish.com/fa-ir/product-support
..............................
vdi تا جایی که میدونم لایسنس شما رو float میکنه . در واقع شما باید منبع اصلی رو که قرار هست سیستم عامل نمونه باشه با راست کلیک داخل manage computer و انتخاب گزینه performe task و بعد از اون گزینه ی convert to vdi template به این مود لایسنس ببرید تا با بالا اومدن هر کدوم از این سیستم عامل ها لایسنس اضافی مصرف نشه.

Naficy
مدیر کل
پست: 1307
تاریخ عضویت: چهار شنبه آگوست 07, 2013 11:27 am

Re: ماژول VDI

پست توسط Naficy » یک شنبه نوامبر 03, 2019 6:30 pm

سلام
گزینه VDI Clients در کنسول‌های جدید پادویش در اصل برای VDI Clientهای از نوع شناور Floating تعبیه شده است.
در حالت Floating، به ازای هر لاگین کاربر یک کپی (Clone) از سیستم عامل تمپلیت ایجاد شده و به محض لاگ‌اوت این کپی حذف می‌شود.
این مساله مشکلاتی در لایسنسینگ ضدویروس ایجاد می‌کند، چرا که مرتبا یک سیستم جدید ایجاد شده و حذف می‌گردد. استفاده از امکان VDI Clients در پادویش به شما امکان می‌دهد که برای این کلاینت‌ها لایسنس را در حالت شناور استفاده کنید.
برای این کار:
۱- ابتدا پادویش را روی ماشین مجازی تمپلیت (Template) نصب و تحت کنسول فعال نمایید. ماشین مجازی تمپلیت یا الگو، همان ماشینی است که برای ایجاد Cloneها به کار می‌رود.
۲- سپس از درون کنسول پادویش، بخش Managed Computers این ماشین را پیدا و انتخاب کرده، در منوی کلیک راست گزینه Perform Task>Convert to VDI Template را انتخاب کنید.
۳- پس از تایید انجام کار (که عملی غیرقابل بازگشت است) این کلاینت به زیرمجموعه VDI Clients در درخت کنسول منتقل خواهد شد.
۴- از این پس هر کپی (Clone) ایجاد شده تحت این گزینه نمایش داده می‌شود. این کلاینت‌ها به محض ایجاد و متصل شدن در کنسول ایجاد شده و به محض خاموش شدن حذف خواهند شد. به این ترتیب تعداد لایسنس مصرفی تنها به تعداد کلاینت‌های VDI روشن خواهد بود.
۵- شما روی این نود می‌توانید تنظیمات مربوط به کلاینت را انجام دهید و به تمام Clone ها اعمال می‌شود.

اگر VDI شما Floating نیست، توصیه نمی‌شود که از روش بالا استفاده کنید.
البته گزینه دیگری در کنسول پادویش به عنوان Lite Mode وجود دارد که می‌توانید فعال کنید. برای فعال کردن این گزینه از بخش Change Client Settings>Padvish Antivirus>Lite Mode عمل نمایید. فعال کردن این گزینه با غیرفعال کردن برخی مکانیزم‌های غیرضروری مانند لاگبرداری تغییرات سخت‌افزار/نرم‌افزار باعث افزایش کارایی سیستم‌های VDI خواهد شد. (این گزینه برای VDI چه در حالت Floating و چه غیر آن مفید است)

قفل شده

بازگشت به “پادویش نسخه سازمانی”