ساخت ضد ویروس جدید

قفل شده
MohammadKho

ساخت ضد ویروس جدید

پست توسط MohammadKho » جمعه ژولای 24, 2015 7:34 pm

سلام.من محمد خدادادی نوجوان ١۶ ساله مشهدی علاقه مند به برنامه نویسی در حوزه امنیت هستم.من می خواهم یک ضد ویروس طراحی کنم.در زمینه هوش مصنوعی (تشخیص رفتار) این ضد ویروس نیازمند کمک هستم.اگر بخواهم یک ضد ویروس مثل پادویش طراحی کنم چه کار ها و اطلاعاتی و... برای برنامه نویسی آن نیاز دارم و طراحی آن چه قدر طول می کشد ؟
ایمیل من:MohammadKhodadadi@chmail.ir

نمایه کاربر
saeed753

پست توسط saeed753 » جمعه ژولای 24, 2015 11:56 pm

سلام محمد آقا
فکر نکنم به این سادگیا باشه در حال حاضر برای برنامه نویسی یه برنامه کوچک و جزئی نیاز به ابتکار و خلاقیت زیاد و چندین صفحه کد نویسی هست چه برسه به نرم افزاری در زمینه هوش مصنوعی!و تحلیل رفتار !!!
و حداقل اینکه کار یه نفر نیست و افرادی با تخصص ها و اطلاعات مختلف می خواهد ولی در کل امیدوارم موفق باشی در این زمینه

MohammadKho

پست توسط MohammadKho » شنبه ژولای 25, 2015 6:16 am

من می خواهم این ضد ویروس براساس ایده طراحی بشه به طوری که بروز رسانی اون به حداقل برسه و اگر بتونم تمامی پیش نیاز ها را در زمینه ساخت ضد ویروس یاد بگیرم.
شاید افرادی ان شاء الله کمکم کنند.

MohammadKho

پست توسط MohammadKho » شنبه ژولای 25, 2015 8:09 am

آقای نفیسی لطفا راهنمایی کنید !

Naficy
مدیر کل

پست توسط Naficy » جمعه ژولای 31, 2015 9:16 pm

سلام محمد آقای گل

طراحی یک ضدویروس دانش وسیعی می‌خواهد، از شناخت کامل سیستم عامل (ویندوز)، برنامه‌نویسی (حوزه‌های مختلف، مثل درایور، هوش مصنوعی، و ...)، مهندسی معکوس و ... که همه این موارد در یک نفر جمع نمی‌شود و واقعا نیاز به تیم دارد.
تازه وقتی که همه این موارد فراهم شود و خود ضدویروس تولید شود کار اصلی شروع می‌شود(!): جمع‌آوری ویروس‌های روز، توان تحلیل هزاران بدافزار در روز، آپدیت منظم، و کلی کار دیگه هم هست که باید به آنها توجه کرد تا یک ضدویروس، ضدویروس خوبی بشود.

پیشنهاد من به شما این است که از یک بخش کار شروع کنی و سعی کنی همان را خوب یادبگیری. اینکه کدام بخش؛ بستگی به علاقه و توانایی خودت دارد.
مثلا ببین به مهندسی معکوس و تحلیل کردن بدافزار بیشتر علاقه داری؟ (مثلا دوست داری بدانی یک بدافزار چه تکنیک‌ها و روش‌های جدیدی استفاده کرده؟)
به برنامه‌نویسی بیشتر علاقه داری؟ (باز هم حوزه الگوریتم، حوزه هوش مصنوعی، حوزه سیستمی با حوزه درایور کاملا دنیای متفاوتی است!)
به گشتن و پیدا کردن عیب سیستم علاقه داری؟ (این مورد خیلی به یافتن بدافزار و شناخت سیستم عامل نزدیک است و کمک می‌کند)

آخرش باید یک حوزه را انتخاب کنی که در آن متخصص بشوی، ولی الآن فرصت خوبی است که هر کدام را امتحان کنی و ببینی که به کدامش علاقه بیشتری داری. و هم از هر کدام یه مقداری بدانی.
به قول یکی از دوستان آدم باید یک دریای دانش باشه که یک محلش مثل چاه عمیقه. یعنی نمی‌شه همه‌چیز را کامل و عمیق دانست: از هر حوزه‌ای باید نکات کلی را بلد باشی و یک دید کلی داشته باشی، ولی در یک حوزه خاص خیلی عمیق و دقیق بشوی.

یک توضیح دیگه هم بدهم: احتمالا متوجه شدی که تاکید خاصی روی علاقه دارم، چون معتقدم که علاقه خیلی مهم است.
آدم اگر به یک کاری علاقه داشته باشد و دنبالش برود مطمئنا موفق می‌شود. از یک طرف آدم معمولا به چیزی علاقه دارد که استعداد و مهارتش را دارد. از طرف دیگر و مهمتر از آن، علاقه باعث می‌شود که خوب توجه کنی، خوب یاد بگیری، خوب کار کنی، و خلاصه هرگز از تلاش کردن خسته نشوی. که خودش فرمول موفقیت است!
البته مقصود من از علاقه صرف «دوست داشتن» نیست، چون ممکن است آدم خیلی چیزها را دوست داشته باشد، ولی مقصود من از علاقه، آن کاری است که از انجامش خسته نمی‌شوی. یعنی حاضری هر روز صبح تا شب پایش بشینی و تا شب مشغولش باشی. و روز بعد و روزهای بعد هم این کار خسته‌ات نکند و هر روز برایت نکته جدیدی و انگیزه جدیدی داشته باشد. به این می‌گویم علاقه، و به نظر من رمز موفقیت آدم در دنبال کردن چنین علاقه‌ای است.

امیدوارم موفق باشی

idehshot

پست توسط idehshot » چهارشنبه می 24, 2017 1:21 pm

مرسی
منم این مشکل و داشتم و مرسی از راهنماییتاون.

قفل شده

بازگشت به “ویژگی‌های فنی ضدویروس‌ها”