5روش انتقال فایل بین دو کامپیوتر

قفل شده
poshtiban1402
پست: 1
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه آگوست 17, 2023 11:36 am

5روش انتقال فایل بین دو کامپیوتر

پست توسط poshtiban1402 » پنج‌شنبه آگوست 17, 2023 11:50 am

انتقال فایل بین دو کامپیوتر می‌تواند یک فرایند هیجان‌انگیز باشد. اما یک مشکل مهم در انتقال اطلاعات کامپیوتر، اطلاعاتی است که روی کامپیوتری قدیمی ذخیره کرده‌اید و به احتمال زیاد نمی‌خواهید آن‌ها را از دست داده و کاملاً از صفر شروع کنید. در ادامه این نوشتار از شهر سخت افزار برای شما ده روش انتقال فایل از لپ تاپ به کامپیوتر معرفی کرده‌ایم که مشکل انتقال اطلاعات از کامپیوتر به لپ تاپ را برای شما آسان می‌کنند.
استفاده از OneDrive در انتقال فایل بین دو کامپیوتر بدون کابل
اگر مشکلی با مصرف حجم اینترنت و سرعتش نداشته باشید، یکی از آسان‌ترین راه‌های انتقال اطلاعات از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر استفاده از سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری مثل OneDrive است. با یک حساب کاربری معمولی مایکروسافت می‌توانید 5 گیگابایت فضای رایگان در ابرها برای انتقال فایل بین دو کامپیوتر را در اختیار داشته باشید.

البته این فضا آنقدرها برای انتقال فایل از کامپیوتر به کامپیوتر دیگر کافی نیست، به خصوص اگر مدت‌ها از یک کامپیوتر استفاده کرده باشید و داده‌های زیادی روی آن ذخیره کرده باشید.

اما در آن صورت هم می‌توانید با حدود 2 دلار در ماه 50 گیگابایت و با 7 دلار یک ترابایت فضای خالی به همراه اشتراک Office 365 برای انتقال اطلاعات بین دو کامپیوتر تهیه کنید. البته سرویس‌های داخلی ابری نیز وجود دارند که با قیمت‌هایی در همین حدود، چنین فضایی را برای انتقال اطلاعات کامپیوتر در اختیار شما قرار می‌دهند.

انتقال فایل از لپ تاپ به کامپیوتری که به اینترنت و یک حساب کاربری ابری متصل هستند بسیار آسان است و علاوه بر این سادگی، دیگران نگران خرابی هارد یا هر واسطه‌ی دیگر نیز نخواهید بود. تنها مشکل انتقال اطلاعات از کامپیوتر به لپ تاپ این است که معمولاً تنظیمات و برنامه‌های کاربردی را نمی‌توانید از طریق ابر منتقل کنید.
استفاده از یک هارد اکسترنال برای انتقال فایل بین دو لپ تاپ
با استفاده از یک هارد اکسترنال می‌توانید علاوه بر انتقال اطلاعات از لپ تاپ به لپ تاپ، یک نسخه‌ی پشتیبان نیز در اختیار داشته باشید تا در مواقع لزوم برای انتقال فایل از کامپیوتر به کامپیوتر از آن استفاده کنید.

این روش انتقال فایل بین دو کامپیوتر، دستی‌تر از روش قبلی است و احتمالاً مقداری بیشتر طول می‌کشد؛ اما اگر یک درایو اکسترنال در اختیار دارید و نمی‌خواهید هزینه‌ی بیشتری برای انتقال اطلاعات کامپیوتر پرداخت کنید، استفاده از همین گزینه هم مناسب است، به خصوص در شرایط محدودیت‌های مربوط به اینترنت در کشور ما که گزینه‌ی بالا را کم‌رنگ‌تر می‌کند.

قفل شده

بازگشت به “گفتگوی آزاد”