راه های مقابله با ویروس کامپیوتری

ارسال پست
mho1398
پست: 1
تاریخ عضویت: سه شنبه آگوست 06, 2019 12:20 pm

راه های مقابله با ویروس کامپیوتری

پست توسط mho1398 » سه شنبه آگوست 06, 2019 12:38 pm

امروز در این مطلب”راه های مقابله با ویروس کامپیوتری”به شماخواهیم گفت که چگونه از ویروسی شدن کامپیوتر خود جلوگیری کنید. بعضی از افراد فکر میکنن که فقط نصب بودن انتی ویروس برروی سیستم آنها کافی است.و هیچ گونه اقدامی برای حفظ کامپیوتر خود در برابر ویروس ها انجام نمیدهند.که کاملا کار اشتباهی است.در ادامه ما راه کارهای را توضیح میدهیم که شما با انجام دادن آنها میتوانید سیستم خود را در برابر ویروس های کامپیوتری حفظ کنید.

استفاده از مرورگر امن
یکی از چیز ها که باعث حفظ شما از ویروس ها میشود استفاده از مرورگرهای امن و بروز میباشد که چون یه کی از دلایلی که شرکت های سازنده نرم افزار نرم افزار های خود را ابدیت میکنن این است که در برابر ویروس های کامپیوتر مقاوم تر شوند و امنیت کاربران خود را حفظ کنن مرورگر های گوگل کرم و اپرا از مرورگر های هستند که به امنیت کاربرانشان بسیار اهمینت میدهد ما در الو رایانه کمک به شما پیشنهاد میکنیم که از این مرورگر ها استفاده کنید.و آنها را ابدیت نگهدارید.

برروی هر لینکی کلیک نکنید.
اگر شما کسی هستید که وب گردی میکنید حتما این نکته را فراموش نکنید زیرا بعضی از وب سایت ها لینک های مخربی قرار میدهند که شما با کلیک کردن برروی آنها و باز کردن آنها سیستم شما ویروسی یا اطلاعات شما به سرقت میرود.

هر فایلی را از هر وب سایتی دانلود نکنید
اگر شما از افرادی هستید تمامی برنامه ها ویدیو ها و… را از اینترنت دریافت میکنید با توجه کنید که از هر وب سایتی فایل های مورد نیاز خود را دانلود نکنید زیرا بعضی از وب سایت ها فایل های خود را مجهز به بد افزار و یا فیشینگ میکنند که باعث ویروسی شدن کامپیوتر شما و یا به سرقت رفتن اطلاعات شما میشود.شما میتوانید که وب سایت ها را با سرویس گوگل مورد برسی قرار دهید.

راه های مقابله با ویروس کامپیوتری

لوازم جانبی متصل شده به کامپیوتر را اسکن کنید
اگر یک دستگاه جانبی مانند فلش و… به کامپیوتر خود متصل میکنید حتما آنها را اسکن کنید زیرا ممکن است انها ویروسی باشند و سیستم شما را هم ویروسی کنند شما میتوانید با برنامه نود ۳۲ آنها را اسکن کنید.

هر فایلی که در ایمیل ها ضمینه شده را باز نکنید
راه دیگری که باعث حفظ امنیت شما میشود این است که ایمیل های که دریافت میکنید را اگر ناشناس است باز نکنید و یا فایلی را از ایمیل ناشناس دریافت کردید را بازنکنید ممکن است که دارای ویروس باشند و کامپیوتر شما را ویروسی کنند.

ارسال پست

بازگشت به “گفتگوی آزاد”