تولید نرم افزار مدیریت کلمات عبور (password manager)

قفل شده
NimaFr
پست: 3
تاریخ عضویت: سه‌شنبه دسامبر 04, 2018 10:19 am

تولید نرم افزار مدیریت کلمات عبور (password manager)

پست توسط NimaFr » سه‌شنبه دسامبر 04, 2018 11:00 am

با سلام،
با توجه به نبود نرم افزار بومی مدیریت کلمات عبور (password manager) در کشور، و استفاده روز افزون کاربران فضای مجازی از اینگونه نرم افزار ها، فرصت بسیار خوبی در این زمینه وجود داره که با تولید اینگونه نرم افزار ها هم نیاز کاربران کشور بر طرف شود و هم در آمد زایی برای شرکت تولید کننده به وجود بیاید، و هم از خروج و ذخیره سازی اطلاعات حساسی همچنون نام کاربری و کلمات عبور کاربران فضای مجازی کشور ما در خارج از کشور جلوگیری شود.
البته چنانچه تصمیم به تولید این گونه نرم افزار گرفتید حتما موارد زیر را مد نظر قرار دهید:
1- رمزنگاری کلمات عبور (این مورد به شکلی هست که شرکت های تولید کننده اینگونه نرم افزارها میگویند اگر کاربر رمز عبور اصلی خود را فراموش نماید دیگر امکان رمزگشایی و نمایش کلمات عبور حتی برای شرکت تولید کننده هم وجود ندارد)
البته جهت اطمینان بخشی به کاربران می توان پا را از این فراتر برداشت و هرچه هست و نیست را رمزنگاری کرد، مانند آدرس سایت ها و نام کاربری. به این شکل کاربر اطمینان کامل دارد که هیچ گونه اطلاعاتی درباره فعالیت او در فضای مجازی در درست شرکت تولید کننده نرم افزار قرار نخواهد گرفت.
2- امکان ذخیره سازی local داده ها (ذخیره سازی در فضای ابری اجباری نباشد). در برخی شرکت ها کاربران میبایست در سایت شرکت تولید کننده اطلاعات خود را وارد نمایند و امکان ذخیره سازی نام کاربری و کلمات عبور در سیستم خود را ندارند. اما در نرم افزار برخی شرکت ها مانند کسپر اسکی اطلاعات در سیستم خود کاربر ذخیر میشود و سپس در صورت تمایل امکان هم گام سازی و ذخیره ابری برای آن فراهم است.

پیروز باشید

قفل شده

بازگشت به “درخواست امکانات جدید”